درمان گلو درد در دوران شیردهی OPTIONS

درمان گلو درد در دوران شیردهی Options

درمان گلو درد در دوران شیردهی Options

Blog Article

بهترین راه جلوگیری از ابتلا به گلو درد، دوری از انواع میکروب‌ و افزایش توجه به نکات بهداشتی است. توجه کنید که اگر یک فرد از اعضای خانواده به سرماخوردگی یا آنفولانزا و یا سایر بیماری‌هایی که می‌توانند سبب گلو درد شوند مبتلا شد، به منظور جلوگیری از شیدع بیشتر،سایر افراد نیز می‌بایست موارد بهداشتی رعایت کنند.

این یک اختلال سیستم گوارشی است که در آن اسید معده یا دیگر محتویات معده به لوله غذا (مری) باز می گردد. علایم و نشانه های دیگر ممکن است شامل تپش قلب، گرفتگی صدا، استفراغ محتویات معده و احساس توده ای در گلو باشند.

عفونت های باکتریایی نیز از سایر دلایل گلودرد بوده و شامل گلودرد چرکی، دیفتری و … می باشد.

همچنین، می توانید برای داشتن گلویی صاف و نرم زردچوبه را در گلویتان قرقره کنید. نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه و نیم نصف قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب گرم ریخته و آنها را باهم خوب مخلوط کنید، سپس به خوبی در گلویتان قرقره کنید.دو بار در روز، از این مخلوط مصرف کنید.

سندرم شوک سمی استرپتوکوک؛ یک عفونت باکتریایی نادر اما کشنده

ویروس هایی که باعث سرماخوردگی و آنفلانزا می شوند نیز باعث درد گلو می شوند اما عفونت های باکتریایی نیز باعث درد گلو می شوند.

پزشک پس از بررسی فیزیکی و ارزیابی علائم، ممکن است یک آزمایش ساده از طریق نمونه‌برداری از گلو یا آزمایش خون برای تشخیص دقیقتر انجام دهد.

گلودرد چرکی و ویروسی جزو شایع ترین علل به وجود آمدن گلو درد هستند.

گلودرد استرپتوکوکی یک عفونت در گلو و لوزه‌ها است که توسط نوعی باکتری ایجاد می‌شود. علائم این بیماری التهاب شدید در لوزه‌ها است؛ این التهاب ناحیه اطراف گلو را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد که باعث گلودرد فارنژیت می‌شود. همچنین تب بالا از دیگر علائم این بیماری است.

همچنین بخوانید:  عطسه: عطسه زیاد و عطسه نکردن / عطسه کردن در بارداری و در اسلام

آلودگی هوای بیرون می تواند باعث حساسیت گلو شود. آلودگی داخلی - دود دخانیات و یا مواد شیمیایی - می تواند منجر به یک گلو درد مزمن نیز شود.

ب. هم‌چنین می‌توانید سیر را به صورت خام بخورید یا آن را به غذا اضافه کنید.

وضعیت جاده ها : آخرین اخبار وضعیت ترافیک و آب و هوای جاده ها و راههای کشور

همانطور که گفته‌شد به شکل کلی نوشیدن مایعات به علت افزایش ترشح بزاق و برطرف کردن خشکی دهان و گلو، در بهبود و درمان گلو درد موثر است. اما نوشیدنی‌های گرم اثر ویژه‌ای در بهبود گلو درد درمان گلو درد ناشی از خوردن گرمی نی نی سایت دارند.

Report this page